Menu
Sepetim

GÜNEŞ ENERJİLİ TARIMSAL SULAMA

GÜNEŞ ENERJİLİ TARIMSAL SULAMA

İyi bir sulama sistemi daha iyi tarım uygulamalarını teşvik eder ve bu da sıfır açlığın ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur. Güneş enerjisi, enerji ve güç kaynağı üretmenin büyüyen bir yoludur. Bu nedenle, tarımda güneş enerjisi, özellikle güneş radyasyonunun yüksek olduğu alanlarda tarımsal su yönetimi için güvenilir, temiz enerji çözümü olarak sulama için giderek daha gerekli hale geldi. Güneş enerjisinin/güneşin sulama için kullanılmasının temel nedeni, güneş parladığında ekinlerin çok fazla suya ihtiyaç duyması ve güneş enerjisinin doğrudan güneşten enerji aldığı için ihtiyaç duyulduğunda çok fazla enerji üretmesidir.

Bu bağlamda, Güneş Enerjili Sulama Sistemi tarımda çok önemli bir teknoloji haline gelmiştir. Son zamanlarda SPIS teknolojileri, küçük çiftlik sahipleri de dahil olmak üzere birçok çiftçi için geçerli bir seçenek haline geliyor. Kırsal alanlarda güneş enerjisi, özellikle elektrik şebekelerine güvenilir erişimi olmayan veya yakıtın pahalı ve erişimi zor olduğu kırsal alanlardaki kullanıcılar için tarım için enerjiye erişimi sağlamanın bir yolu olabilir. Diğer faydalar arasında kurak dönemlerde ve kurak mevsimlerde suya erişimin artması ve diğerlerinin yanı sıra gelir, gıda ve beslenme güvenliğinin iyileştirilmesi yer alabilir.

Böylece, teknik danışmanlar için kapsamlı bir Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Araç Kutusu geliştirildi ve Güneş Enerjili Sulama Sistemi kuran, kullanıcıları ve danışmanları eğiten, etkileri değerlendiren ve iş modelleri geliştiren bir proje portföyü oluşturuldu

Solar sulama sistemi, suyu taşımak için kullanılan pompaların güneş pilleri ile donatılmasıyla çalışır. Burada, hücreler tarafından emilen güneş enerjisi, daha sonra pompayı çalıştıran bir elektrik motorunu besleyen elektrik enerjisine dönüştürülür.   

Bununla birlikte, güneş enerjisinin tarımda kullanımı giderek daha popüler hale geliyor ve bu yenilenebilir kaynaktan üretilen enerji, çiftlikte veya yerel elektrik şebekesinde kullanılarak çiftçiye ek bir gelir sağlıyor.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi, kuraklığın etkilerini tamponlamaya ve yeraltı suyunun mevcut tek su kaynağı olduğu veya yüzey suyunun uzun mesafeler boyunca taşınmasının gerekli olduğu kurak mevsimde su stresinin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Sulama sürücüleri veya diğer adıyla sulama inverterleri su taşımanın yerini aldığında, aynı zamanda, örneğin kuru mevsim tarımı gibi üretken faaliyetlere yatırılabilecek önemli miktarda çalışma süresi de kazandırabilir.

Tarımda su yönetimine bir çözüm olduğu için Güneş Enerjili Sulama Sistemi anlayışı gereklidir. Güneş Enerjili Sulama Sistemi aynı zamanda sulu tarımdan kaynaklanan sera gazı emisyonlarını azaltabilir ve düşük emisyonlu sulama gelişimini mümkün kılabilir, bu nedenle, su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını sağlamak ve yeraltı suyunun aşırı çekilmesini önlemek için su tasarrufuna ilişkin güçlü düzenleyici çerçevelere entegre edilmelidir.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi

Solar Tarımsal Sulama Kısaca

Güneş panelleriyle toplanan elektrik, inverterler yardımıyla kullanılabilir enerjiye dönüştürülür. Ardından Sulama Sürücüleri ile Tarımsal Sulamada, Bağ Bahçe sulamada güneş enerjisinden faydalınılır. Böylece elektrik ve üretim maliyeti azaltılır.Güneş enerjili Tarımsal Sulama hakkında geniş bilgi almak ve ürünlerimizi tanımak için bizimle 0312 419 88 11 nolu telefondan arayabilirsiniz.

Marka: QTECH
 15 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 15 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden üre..
483.513,97TL
Vergiler Hariç:402.928,31TL
Marka: QTECH
10 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 10 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elekt..
347.839,33TL
Vergiler Hariç:289.866,11TL
Marka: QTECH
5.5 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 5.5 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği ele..
166.893,66TL
Vergiler Hariç:139.078,05TL
Marka: QTECH
2 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 2 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elektri..
99.610,11TL
Vergiler Hariç:83.008,42TL
Marka: QTECH
 1 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 1 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelind..
82.270,06TL
Vergiler Hariç:68.558,38TL
Marka: QTECH
3 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 3 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden üre..
99.887,00TL
Vergiler Hariç:83.239,16TL
Marka: QTECH
20 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 20 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ü..
640.301,25TL
Vergiler Hariç:533.584,38TL
 25 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 25 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği..
700.524,18TL
Vergiler Hariç:583.770,15TL
Marka: QTECH
30 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 30 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ürett..
806.468,08TL
Vergiler Hariç:672.056,73TL
Marka: QTECH
40 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 40 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ürett..
1.027.977,70TL
Vergiler Hariç:856.648,09TL
Marka: QTECH
 7.5 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 7.5 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ü..
210.780,25TL
Vergiler Hariç:175.650,21TL
Marka: QTECH
 60 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 60 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden..
1.466.635,98TL
Vergiler Hariç:1.222.196,65TL
Marka: QTECH
 4 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 4 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elekt..
95.214,53TL
Vergiler Hariç:79.345,44TL
Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.