Menu
Sepetim

KARAVAN GÜNEŞ ENERJİSİ

Güneş Enerjisi ile Araç Üstü Elektrik Üretimi

Karavan Güneş Enerjisi (Güneş Enerjisi) Sistemleri Nelerdir?

Karavan tatillerinizde elektrik kesintisi yaşamak en son isteyeceğimiz şey. Bu durumu yaşamamak ve yaşam kalitemizi arttırmak için mutlaka güneş enerjisi sistemi kurulmalıdır. Karavan elektrik sisteminde yani güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan ana malzemeleri sıralayalım.

Karavan için Güneş Enerjisi Kullanımı

Karavan için Güneş Paneli

Karavan Güneş Paneli Nasıl Kurulur?

Karavan güneş enerjisi sistemlerinde birçok güneş paneli çeşidi kurulur.

Alüminyum profiller kendinden kılavuzlu vidalarla (özel vidalar) karavana sabitlenir.

Güneş Panelleri orta tutucu ve finişer ile profillere sabitlenir. (Panolar delinmemelidir. Aksi takdirde garanti kapsamına girmezler.) Karavanlar özel malzemeler ile su çekmezler. Enerji evi firması olarak kurduğumuz karavanlarda bunu garanti edebiliyoruz .

İsteğe göre karavan montaj aparatı ile de montajı yapılabilir.

Güneş paneli montajı tamamlanmış sistemlerde inverter, şarj kontrol ve akü grubu karavan içerisine monte edilir. Karavan buat kapağı ile güneş panellerinden gelen kabloları karavana güvenle indirebilirsiniz. Karavanınızı delmeniz gereken durumlarda sızdırmazlık sağlar ve kabloların geçtiği yerlerden karavanınızın su almasını engeller.

Karavan için Güneş Enerjisi

Solar Bağ Evi Paket Sistemi yani Bağ Evi Güneş Enerjisi Paket Sistemi nedir?

Bağ evleri için güneş enerjisi sistemlerinde güneş panelleri ile elektrik üretiyoruz. Üretilen elektriği inverter ile şebeke elektriğine çeviriyoruz. Üretilen enerji güneş pilleri ile depolanmaktadır. Elektrik şebekesinin olmadığı yerde elektrik üretirsiniz. Trafo, direk, enerji nakil hattı masrafı olmadan elektriği kullanabilirsiniz.

Bağ güneş enerjisi paket sistemleri de diğer paket sistemler gibi Türkiye şartlarındaki ortalama radyasyon değerleri ile hesaplanmaktadır.

Solar Hybrid Paketi Nedir?

Rüzgar türbinleri bölgesel olarak güneş enerjisinden elektrik üretim sistemlerine entegre edilmektedir. Güneş panelleri güneş radyasyonu ile elektrik üretirken, rüzgar türbinleri rüzgar ile elektrik üretir. Pilleri desteklemek için hibrit güneş sistemleri kurulur.

Karavan Tipi Hazır Solar Paket İle Neler Kullanabiliriz? 24 Saat Mini A++ Buzdolabı4-6 Saat 10 Watt Gücünde 4 Adet Lamba12/24 Volt HidraforSınırsız Cep Telefon Şarjı  Paket İçeriği 1 Adet 200 Watt Monokristal Güneş Paneli 1 Adet 100 Amper Jel Akü1 Adet 600 Watt Tam Sinüs İ..
34.610,88TL
Vergiler Hariç:28.842,40TL
Karavan Tipi Hazır Solar Paket İle Neler Kullanabiliriz? 24 Saat Mini A++ Buzdolabı6-8 Saat 10 Watt Gücünde 4 Adet Lamba12/24 Volt HidraforSınırsız Cep Telefon ŞarjıSınırsız Dizüstü Bilgisayar Şarjı  Paket İçeriği 2 Adet 200 Watt Monokristal Güneş Paneli 2 Adet 100 Amper J..
46.724,69TL
Vergiler Hariç:38.937,24TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.