Menu
Sepetim

PWM İNVERTER

Akıllı inverter Nedir ?

Akıllı invertörler, güneş enerjisinin ve diğer dağıtılmış enerji kaynaklarının elektrik şebekesine entegre edilmesine yardımcı olabilecek, gelişmekte olan bir teknolojidir.

Geleneksel inverterler gibi, akıllı inverterler de güneş panellerinin doğru akım çıkışını tüketicilerin evlerinde ve işyerlerinde kullanabilecekleri alternatif akıma dönüştürür. Akıllı inverterler, voltaj regülasyonu, frekans desteği ve kesintisiz geçiş özellikleri gibi şebeke destek işlevleri sağlamak için bu temel işlevin ötesine geçer.

Akıllı inverter, şebeke bağlantısının kesilmesi gerektiğine karar verirse, eve kendi kendine güç sağlayabilir ve buzdolapları ve diyaliz makineleri gibi önemli cihazları çalışır durumda tutar.

Kararlı bir şebekenin anahtarı, tutarlı voltaj ve frekanstır. Şebekede çok fazla tetikleme inverteri, elektrik kesintilerine veya kesintilere yol açan voltaj dalgalanmaları gibi dengesizliklere neden olabilir. Voltaj dalgalanmasının etkilerinin günlük bir örneği, elektrik süpürgesi gibi yüksek voltajlı bir cihazı açtığınızda evinizdeki ışıkların titremesidir.

Güneş enerjisi nedeniyle şebekeye giden zararlı voltaj dalgalanmalarını önlemek için, akıllı inverterler küçük bozulmaları (örneğin, voltaj değişiklikleri) atlatabilir, yani bekleme moduna geçebilir ve bozulmanın ne kadar sürdüğünü gözlemleyebilir ve ardından yalnızca şu durumlarda kapanabilir: rahatsızlık çok uzun sürer.

Akıllı inverterlerin çoğalması, güneş enerjisi pazarının olası boyutunu büyük ölçüde genişletebilir. 

Akıllı inverterler, şebeke ile iletişim kurmanın yanı sıra, ayrı bir dizinin farklı bölümleriyle de iletişim kurar. Akıllı inverterler, Kural 21 hızlı kapatma gerekliliklerine uymak için veri iletişimini kullanır. İnverter ile DC güç hatları boyunca sistemin geri kalanı arasındaki iletişim, acil bir durumda itfaiye personelinin bir evin güneş enerjisi sisteminin enerjisini kolayca kesmesine olanak tanır.

Marka: QTECH
3kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Kullanım ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden 3 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;3000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş En..
9.344,94TL
Vergiler Hariç:7.787,45TL
Marka: QTECH
5kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Neden 5 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;5000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş Enerjisi Sistemlerinde Panellerden Gelen Enerjiyi Elektrik Ene..
18.170,71TL
Vergiler Hariç:15.142,26TL
Marka: QTECH
1kva Tam Sinüs Akıllı İnverter  Neden Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;1000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş Enerjisi Sistemlerinde Panellerden Gelen Enerjiyi Elektrik Enerjis..
6.610,68TL
Vergiler Hariç:5.508,90TL
Marka: QTECH
3kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Neden 3 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;2400 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş Enerjisi Sistemlerinde Panellerden Gelen Enerjiyi Elektrik Ene..
9.344,94TL
Vergiler Hariç:7.787,45TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.