Menu
Sepetim

HİBRİT İNVERTER

Hibrit İnverter Nedir?

Hibrit inverterler, geleneksel bir solar inverterin faydalarını bir pil inverterinin esnekliği ile tek bir cihazda birleştiren yeni bir güneş teknolojisi parçasıdır. Hibrit inverter, pil depolama sistemi de dahil olmak üzere gelecekteki yükseltmeler için yeri olan bir güneş enerjisisistemi kurmak isteyen ev sahipleri için gelecek vadeden bir çözümdür.

Hibrit Solar İnverter nedir?

Hibrit bir solar inverter, bir solar inverter ile bir akü inverterinin güneş panellerinizden, güneş pillerinizden ve elektrik şebekesinden gelen gücü aynı anda akıllıca yönetebilen tek bir ekipman parçası halinde birleşimidir .

Geleneksel bir güneş şebekesine bağlı inverter, fotovoltaik (PV) sisteminiz tarafından üretilen doğru akım (DC) elektriğini, evinize güç sağlayan alternatif akım (AC) elektriğine dönüştürür ve bu da fazla elektrik üretiminin şebekeye aktarılmasına olanak tanır.

Bir akü inverteri, güneş pili deponuzda depolanan DC elektriği eviniz tarafından kullanılabilecek AC elektriğine çevirme işlemini gerçekleştirir.

Bu işlevleri tek bir cihazda birleştiren bir solar hibrit şebeke bağlantılı inverter, klasik solar inverterin operasyonlarını kolaylaştırır ve geliştirir. Daha da iyisi, mevcut güneş enerjisi miktarı hava durumuna ve mevsimselliğe bağlı olabileceğinden, hibrit bir inverter gerekirse pil depolama sisteminizi şarj etmek için elektrik şebekesinden güç çekebilir.

Hibrit Solar İnverterin İşlevleri Nelerdir?

Bir inverterin temel amacı, güneş panelinizden gelen DC girişini evinizin kullanabileceği AC çıkışına dönüştürmektir. Hibrit solar inverter kullanımının işlevi, aşağıdaki faydalar da dahil olmak üzere bu süreci bir sonraki seviyeye taşır:

Bir hibrit inverter ve batarya ile bir cihaz her iki görevi de yerine getirebilir. Hibrit şebeke bağlantılı inverter, evinize güç sağlamak için DC elektriğini AC elektriğine dönüştürebilir, ancak aynı zamanda şebekeden AC elektriği alabilir ve daha sonra kullanmak üzere pillerde depolanabilecek DC elektriğine dönüştürebilir.

Bir Hibrit İnverter, Diğer İnverter Tipleriyle Karşılaştırıldığında Nasıldır?

Şebekeye bağlı bir hibrit inverter, evinizin güneş enerjisi sistemi ile elektrik şebekesi arasında sorunsuz bir birleşme sağlar. Güneş enerjisi diziniz eviniz için yeterli gücü ürettikten sonra, fazla elektriği güneş pili sisteminizi şarj etmek için kullanabilir ve ardından pil depolama alanınız tamamen şarj olduktan sonra geri kalanını şebekeye aktarabilirsiniz.

Hibrit inverteri eviniz için mevcut olan diğer merkezi inverterlerden ayıran şey, çift yönlü güç aktarma yetenekleridir. Daha önce tartıştığımız gibi, bir akülü inverter, depolama için AC ve DC güç arasında dönüşüm yaparken, güneş şebekesine bağlı bir inverter ev, evin güneş enerjisi sistemi ve elektrik şebekesi arasındaki ilişkiyi yönetir. 

Hibrit inverter tüm bunları yapar ve güneş panellerinizden gelen enerji yetersizse veya evinize güç sağlamak için kullanılıyorsa güneş pili deponuzu şarj etmek için şebekeden gelen AC gücünü de kullanabilir.

Goodwe 3.6 Kw Monofaze Hibrit Solar İnverter
Temin Sorunu
GOODWE GW3648D-ES 3.6 kW Monofaze Hibrid İnverterES serisi çift yönlü enerji depolama invertörü hem şebeke hem de şebeke dışı PV sistemlerinde uygulanabilir. Enerji akışını akıllıca kontrol edebilir. Gündüz vakti, PV tesisi, şebekeyi beslenen veya aküyü şarj eden elektrik üretir. Depolanan elektrik,..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 5 Kw On Grid Monofaze Hibrit Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 5 Kw On Grid Monofaze Hibrit Solar İnverterES serisi çift yönlü enerji depolama invertörü hem şebeke hem de şebeke dışı PV sistemlerinde uygulanabilir.Enerji akışını akıllıca kontrol edebilir.Gündüz vakti, PV tesisi, şebekeyi beslenen veya aküyü şarj eden elektrik üretir.Depolanan elektrik, g..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
3 Kw Monofaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
5 Kw Monofaze Hibrit Inverter
Temin Sorunu
5 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
8 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
10 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.