Menu
Sepetim

SOLAR İNVERTER

Solar inverter Nedir ?

Güneş panellerinizden elektrik kullanmak için bir invertere ihtiyacınız var. 

Güneş panelleri, uzun vadeli tasarruf sağlayan , hükümetten cömert bir vergi kredisi alan ve size yıllarca güvenilir temiz enerji sağlayabilen bir yatırımdır . 

Bilmeniz gereken bir diğer ekipman, konut güneş enerjisi sisteminin önemli bir parçası olan güneş inverteridir. Güneş panellerinizin ürettiği elektriği alır ve evinizdeki cihazların kullanabileceği elektriğe dönüştürür.

Güneş enerjisine geçmeyi düşünüyorsanız, satın almadan önce bilmeniz gerekenleri , güneş panellerinin nasıl bozulduğunu ve size uygun bir güneş enerjisi finansman seçeneğini nasıl bulabileceğinizi öğrenin .

Solar inverter ne yapar?

Bir inverterin ana işlevi , elektriği doğru akımdan alternatif akıma değiştirmektir. Güneş panelleri, şebeke tarafından kullanılamayan doğru akım elektriği üretir. Bir inverter, ürettiğiniz gücü alternatif akıma çevirerek şebekeyle uyumlu olmasını sağlar.

İnverterler bugün çok daha fazlasını yapıyor. Güç üretimini ve kullanımını izleyen ve raporlayan ekipman parçalarıdır. Bir güneş paneli sistemi çevrimiçi veya bir uygulama aracılığıyla izleme sunuyorsa (muhtemelen sunacaktır), inverterler bu bilgileri topluyor ve paylaşıyor.

Gelişmiş solar inverterler, elektrik kesintisi durumunda evinizin şebeke bağlantısını kesebilir. Depolama ve yetenekli bir invertere sahip olmayan güneş dizileri, şebeke çöktüğünde kapanacaktır, ancak doğru teknolojiyle ışıkları açık tutabilirsiniz.

Farklı inverter türleri nelerdir?

İnverterler üç tipte gelir : On Grid inverterler, off gridinverterler  ve hibrit inverterler.

On Grid İnverter

Güneş panellerinizden gelen gücü düzenler. Panellerinizin getirdiği DC gücü, cihazlarınızın kullanabileceği AC gücüne dönüştürülür. Her güneş panelinin arkasında bir inverter bulunur. Her panele dönüştürülen güç miktarını artırabilir. Panelleriniz genellikle gölgedeyse bu iyi bir seçenektir. Ancak mikro inverterler elbette daha pahalıdır.

On Grid Solar inverter sistemi nasıl çalışır?

Şebekeye bağlı bir sistem, güneş panellerinin evinize güç sağlamasına izin vererek çalışır. Ve solar invertör, bağlanmak için yerel elektrik şebekesine bağlanacaktır. Solar invertör, elektrik talebi arzı geçene kadar ev yükünüze güç sağlayacaktır.

On Grid İnverter

Güneş panellerinizden gelen gücü düzenler. Panellerinizin getirdiği DC gücü, cihazlarınızın kullanabileceği AC gücüne dönüştürülür. Düşünebileceğiniz başka bir invertör türü de bir mikro invertördür. Her güneş panelinin arkasında bir invertör bulunur. Her panele dönüştürülen güç miktarını artırabilir. Panelleriniz genellikle gölgedeyse bu iyi bir seçenektir. Ancak mikro invertörler elbette daha pahalıdır.

Off Grid İnverter

Off Grid İnverter Nedir ?

Off Grid İnverter, adından da anlaşılacağı gibi, şebekeden bağımsız bir solar inverterdir, yani tek başına çalışır ve şebeke ile çalışamaz. Off Grid İnverter, pilden enerji çeker, DC'den DC'ye dönüştürür. AC ve ardından AC olarak verir. Hibrit bir sistemde, şebekeyi oluşturmak için Off Grid İnverter kullanılır. Ardından, elektriğin çoğunu veya tamamını çalıştırmak için şebekeye bağlı bir invertör kullanın.

Off Grid İnverter

Solar şarj regülatörü ve akü bankası, güneş panellerinden akım alır. Sonunda Off Grid İnverter tarafından AC gücüne dönüştürülür. Bu, panelden gelen akımı düzenler ve ekipmanınızın gücü açmak için kullanması için AC'ye dönüştürür.

Hibrit İnverter

Hibrit İnverter Nedir?

Hibrit inverterler, geleneksel bir solar inverterin faydalarını bir pil inverterinin esnekliği ile tek bir cihazda birleştiren yeni bir güneş teknolojisi parçasıdır. Hibrit inverter, pil depolama sistemi de dahil olmak üzere gelecekteki yükseltmeler için yeri olan bir güneş enerjisi sistemi kurmak isteyen ev sahipleri için gelecek vadeden bir çözümdür.

Hibrit Solar İnverter nedir?

Hibrit bir solar inverter, bir solar inverter ile bir akü inverterinin güneş panellerinizden, güneş pillerinizden ve elektrik şebekesinden gelen gücü aynı anda akıllıca yönetebilen tek bir ekipman parçası halinde birleşimidir.

Geleneksel bir güneş şebekesine bağlı inverter, fotovoltaik (PV) sisteminiz tarafından üretilen doğru akım (DC) elektriğini, evinize güç sağlayan alternatif akım (AC) elektriğine dönüştürür ve bu da fazla elektrik üretiminin şebekeye aktarılmasına olanak tanır.

Goodwe 5 Kw On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 5 Kw On Grid İnverterDT Serisi Goodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale getir..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe  1 KW On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe  1 KW On Grid İnverterGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup oldukça..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 10 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 10 Kw On Grid Solar İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale get..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 6 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
GOODWE 6 KW ON GRİD İNVERTERSDT Serisi Goodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale geti..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 4.2 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 4.2 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur.Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası olan NS serisi inverterler SS ve DS mo..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Carspa
CARSPA 600 WATT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans tasarımıTo..
1.695,93TL
Vergiler Hariç:1.413,28TL
Marka: QTECH
2000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 2000 WattDemeraj Gücü: 4000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması 2000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs i..
9.033,44TL
Vergiler Hariç:7.527,87TL
Marka: Carspa
CARSPA 1200 WATT 24 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans t..
2.803,48TL
Vergiler Hariç:2.336,23TL
Goodwe 3 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 3 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe NS Serisi İnverter Nedir ?Goodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur. Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası olan N..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 20 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 20 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale getirerek ene..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 3.6 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 3.6 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe NS Serisi İnverter Nedir ?Goodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur. Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası olan..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 25 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 25 Kw On Grid Solar İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale get..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 1.5 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 1.5 Kw On Grid Solar İnverterGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup olduk..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: QTECH
3kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Kullanım ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden 3 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;3000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş En..
9.344,94TL
Vergiler Hariç:7.787,45TL
Goodwe 3 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
GOODWE  3 KW ON GRİD SOLAR İNVERTERGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup o..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: QTECH
1000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 1000 WattDemeraj Gücü: 2000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması1000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs inverte..
4.741,69TL
Vergiler Hariç:3.951,41TL
Goodwe 4 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 4 Kw On Grid Solar İnverterSDT Serisi Goodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hal..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 2.5 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
TEKNİK DÖKÜMANGoodwe’ nin yeni ürünü XS modeli, oldukça küçük tasarımıyla konut tipi kullanımda konfor ve sessiz çalışmasıyla beraber oldukça verimli bir inverterdir. Kapasite aralığı 0.7 kW’tan 3 kW’a kadar olup, en önemli özelliği çok hafif olmasıdır, sadece 5.8 kg olup oldukça küçük bir boyuta sa..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe  17 KW On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe  17 KW On Grid İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale get..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 15 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 15 Kw On Grid Solar İnverterSDT SerisiGoodwe DT serisi inverterleri tipik olarak 4kW / 5kW / 6kW' yi kapsayan ev tipi güneş sistemleri için tasarlanmıştır.Fotovoltaik alanın en son teknolojisini benimseyerek, üç fazlı AC çıkışı sağlayarak ev sistemi bağlantısını iyi dengelenmiş hale get..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: QTECH
3000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 3000 WattDemeraj Gücü: 6000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması 3000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs i..
13.186,74TL
Vergiler Hariç:10.988,95TL
Goodwe 8 Kw On Grid Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 8 Kw On Grid Solar İnverter Goodwe DT serisi solar inverterler, evsel ve ticari uygulamalarda en iyi seçeneklerden biri durumunda. Teknik özellekleri sayesinde sektörün önde gelen ürünlerinden biri olan bu güneş enerjisi inverterlerin %98.3 olan verimi sayesinde yüksek fazla yüklenme&..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Carspa
CARSPA 300 WATT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans tasarımıTo..
1.349,82TL
Vergiler Hariç:1.124,85TL
Goodwe 5 Kw On Grid İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 5 Kw On Grid İnverterGoodwe Ns serisi inverterler fotovoltaik alanındaki en üst teknolojiler kullanılarak modern endüstriyel tasarım konsepti ile dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur.Goodwe SS ve DS serilerinin tüm mükemmel özelliklerinin mirası olan NS serisi inverterler SS ve DS modellerin..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 131 (6 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.