Menu
Sepetim

Polikristal Güneş Paneli

Polikristal Güneş Paneli

Güneş panelleri güneşten gelen enerjiyi yakalar ve elektriğe dönüştürür. Monokristal (mono) ve polikristal (poli) paneller olmak üzere iki tip güneş paneli vardır. Her iki panel tipi de elektrik enerjisi üretir, ancak ikisi arasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli farklılıklar vardır.

Monokristal ve Polikristal Güneş Panelleri Arasındaki Fark Nedir?

Monokristal ve polikristal güneş panelleri , dayanıklı olduğu için silikondan yapılmıştır. İki teknoloji arasındaki temel fark, kullanılan silikon güneş pilinin türüdür . Monokristal güneş panelleri , tek bir silikon kristalinden yapılmış güneş hücrelerine sahiptir . Öte yandan, Polikristalin güneş panelleri , birlikte eritilmiş birçok silikon parçasından oluşan  güneş pillerine sahiptir .

Monokristal bir güneş panelinde güneş pilleri yapmak için silikon çubuklar şeklinde şekillendirilir ve dilimlere ayrılır. Kullanılan silikon tek kristal silikon olduğundan bu tür panellere monokristal denir . Güneş pili tek bir kristalden oluştuğu için elektronların hareket edecek daha fazla alanı vardır. Bu, monokristal panelleri daha verimli hale getirir.

Polikristal güneş panelleri de silikondan yapılmıştır. Tek bir silikon kristali yerine, birden fazla silikon parçası birlikte eritilerek güneş pilleri oluşturulur. Silisyum çoklu kristallerden oluştuğu için bu tür panellere polikristal denir . Güneş pili çok sayıda kristalden oluştuğu için elektronların hareket edecek daha az alanı vardır . Bu nedenle, polikristal paneller, monokristal muadillerine göre daha az verimlidir .

Monokristal güneş panelleri , polikristal panellerden daha verimlidir . Bu da daha fazla elektrik enerjisi demektir . Monokristal paneller ise daha pahalıdır .

Monokristal paneller genellikle siyah renkliyken , polikristal paneller çoğunlukla mavi renktedir. Türü anlamak için panelin rengine bakmak yeterli değildir. Polikristal panelin ön yüzündeki hücrelere bakıldığında arka yüzünde dalgalı bir yapı görülmektedir. Mono kristal paneller arka kısımda düzdür .

Panel seçimi bütçeye , uygulama alanına ve kişisel tercihlere göre şekillenmektedir . Birçok güneş paneli üreticisi hem monokristal hem de polikristal paneller üretir.

Marka: QTECH
20 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Ol..
718,67TL
Vergiler Hariç:598,89TL
Marka: QTECH
60 Watt Polikristal Güneş Paneli Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokris..
1.733,26TL
Vergiler Hariç:1.444,39TL
265 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
5.072,97TL
Vergiler Hariç:4.227,47TL
165 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
3.466,53TL
Vergiler Hariç:2.888,77TL
125 WATT POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mo..
2.832,41TL
Vergiler Hariç:2.360,34TL
Marka: QTECH
80 Watt Polikristal Güneş Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölg..
2.578,76TL
Vergiler Hariç:2.148,96TL
Marka: QTECH
40 Watt Polikristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.310,52TL
Vergiler Hariç:1.092,10TL
330 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
7.109,84TL
Vergiler Hariç:5.924,87TL
275 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ; Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
5.115,24TL
Vergiler Hariç:4.262,70TL
Marka: QTECH
10 Watt Polikristal Güneş Paneli10 watt güneş paneli ile yapabilecekleriniz sizin de bildiğiniz gibi çok sınırlıdır.Lakin bu paneli almak istemek zaten fiziki olarak işe yaramasında ziyade , güneş paneli nedir, güneş enerjisi nedir gibi soruların cevabını bulmak içindir.İşte tamda bunun için 10w gün..
465,02TL
Vergiler Hariç:387,52TL
 280 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
5.157,51TL
Vergiler Hariç:4.297,93TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.