Menu
Sepetim

ESNEK GÜNEŞ PANELİ

Esnek güneş panelleri nasıl çalışır?

Sert muadillerinin aksine, esnek güneş panelleri farklı kullanımlar için kolayca hareket ettirilebilir.

Esnek güneş panelleri tıpkı geleneksel sert güneş panelleriniz gibi çalışır ve birçoğu aynı tip fotovoltaik silikon güneş pillerinden yapılır . Bununla birlikte, esnek güneş panelleri, geleneksel güneş panellerinde kullanılanlardan 300 kat daha ince olan güneş pilleri ile yapılır, bu da onların son derece hafif ve daha esnek olmalarını sağlar.

Geleneksel güneş panellerinin aksine, esnek bir panelin yüzeyi koruyucu bir cam veya metal ile kaplanmaz. Bunun yerine, kolayca bükülebilen ve ETFE olarak bilinen bir polimerle kaplıdır. Bu, paneli olabildiğince ince ve hafif tutar ve hücrelerin şekillendirilebilir kalmasını sağlar.

Ancak, esnekliği artırmanın bir bedeli vardır. Esnek güneş panellerini geleneksel güneş panellerinden daha az verimli ve daha az dayanıklı yapan da aynı tasarımdır.

130 WATT MONOKRİSTAL ESNEK GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgele..
10.317,50TL
Vergiler Hariç:8.597,92TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.