Menu
Sepetim

GÜNEŞ PANELİ

GÜNEŞ PANELİ NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

Bir güneş paneli veya güneş modülü , bir fotovoltaik ( güneş enerjisi sistemi ) sistemin bileşenlerinden biridir . Bir panel halinde düzenlenmiş bir dizi fotovoltaik hücreden yapılmıştır. Çeşitli dikdörtgen şekillerde gelirler ve elektrik üretmek için kombinasyon halinde kurulurlar . Bazen fotovoltaik olarak da adlandırılan güneş panelleri, Güneş'ten güneş ışığı şeklinde enerji toplar ve onu evlere veya işyerlerine güç sağlamak için kullanılabilecek elektriğe dönüştürür . Bu paneller, bir binanın elektriğini tamamlamak veya uzak yerlerde güç sağlamak için kullanılabilir.

Konut ve ticari kullanıma ek olarak, güneş enerjisinin büyük ölçekli endüstriyel veya kamu hizmeti kullanımı vardır. Bu durumda, binlerce hatta milyonlarca güneş paneli, geniş bir güneş dizisi veya büyük kentsel nüfusa elektrik sağlayan güneş enerjisi çiftliği şeklinde düzenlenir .

Güneş Panelleri Nelerden Yapılır?

Herhangi bir güneş panelinin ana bileşeni bir güneş pilidir. Spesifik olarak, tek bir güneş paneli oluşturmak için bir dizi güneş pili kullanılır. Bu hücreler, cihazın güneş ışığını elektriğe çeviren kısmıdır. Çoğu güneş paneli, kristalin silikon tipi güneş pillerinden yapılır. Bu hücreler, silikon, fosfor ve bor katmanlarından oluşur ( birkaç farklı fotovoltaik hücre türü olmasına rağmen ). Bu hücreler bir kez üretildikten sonra bir ızgara düzenine yerleştirilir. Kullanılan bu hücrelerin sayısı, birçok farklı boyutlandırma seçeneği mevcut olduğundan, büyük ölçüde oluşturulan panelin boyutuna bağlıdır.

Hücreler yerleştirildikten sonra, panelin kendisi içindeki hücreleri korumak için kapatılır ve yansıtıcı olmayan bir camla kaplanır. Bu cam, güneş hücrelerini hasardan korur ve güneş ışığının hücrelere ulaşmasını sağlamak için yansıtmaz. Kapatıldıktan sonra, bu panel sert bir metal çerçeveye yerleştirilir. Bu çerçeve deformasyonu önleyecek şekilde tasarlanmıştır ve su birikmesi panelin verimliliğini azaltabileceğinden panel üzerinde su birikmesini önlemek için bir drenaj deliği içerir. Ek olarak, panelin arkası da zarar görmemesi için kapatılmıştır. 

Güneş Panelleri Nasıl Çalışır?

Güneş panelleri, benzersiz özelliklerinin elektrik üretmek için kullanılabilmesi için bir dizi güneş pili monte etmenin bir yolu olarak işlev görür. Bireysel hücreler Güneş'ten gelen fotonları emer, bu da fotovoltaik etki olarak bilinen bir fenomen yoluyla hücrede bir elektrik akımının üretilmesine neden olur . Bir güneş paneli tarafından üretilen doğru akımı alternatif akıma dönüştürmek için bir invertör kullanılır . Bu iki teknoloji bir araya geldiğinde bir fotovoltaik sistem oluşturur. Bir güneş paneli kurarken, doğru yönlendirme güneş paneli belirli bir uygulama için en uygun yöne bakacak şekilde seçilir.

Güneş panellerinin 3 çeşiti vardır. Bunlar Monokristal Güneş Paneli, Esnek Güneş Paneli ve Polikristal Güneş Paneli olmak üzere. Firmamız en uygun güneş panellerini ve çeşitlerinin temin ve kurulumunda siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

Marka: QTECH
20 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Ol..
647,22TL
Vergiler Hariç:539,35TL
Marka: QTECH
60 Watt Polikristal Güneş Paneli Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokris..
1.560,95TL
Vergiler Hariç:1.300,79TL
265 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
4.568,64TL
Vergiler Hariç:3.807,20TL
130 WATT MONOKRİSTAL ESNEK GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgele..
10.317,50TL
Vergiler Hariç:8.597,92TL
165 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
3.121,90TL
Vergiler Hariç:2.601,58TL
335 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal P..
5.786,94TL
Vergiler Hariç:4.822,45TL
125 WATT POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mo..
2.550,82TL
Vergiler Hariç:2.125,68TL
Marka: QTECH
80 Watt Polikristal Güneş Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölg..
2.322,39TL
Vergiler Hariç:1.935,32TL
100 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
2.512,75TL
Vergiler Hariç:2.093,96TL
Marka: QTECH
40 Watt Polikristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.180,23TL
Vergiler Hariç:983,53TL
Marka: QTECH
95 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
3.464,55TL
Vergiler Hariç:2.887,12TL
330 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
6.403,01TL
Vergiler Hariç:5.335,84TL
Marka: QTECH
45 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.256,37TL
Vergiler Hariç:1.046,98TL
275 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ; Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
4.606,71TL
Vergiler Hariç:3.838,92TL
Marka: CW ENERJİ
150 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
3.464,55TL
Vergiler Hariç:2.887,12TL
370 Watt Monokristal Güneş Paneli
Temin Sorunu
370 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokri..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
400 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal..
7.804,75TL
Vergiler Hariç:6.503,96TL
Marka: QTECH
10 Watt Polikristal Güneş Paneli10 watt güneş paneli ile yapabilecekleriniz sizin de bildiğiniz gibi çok sınırlıdır.Lakin bu paneli almak istemek zaten fiziki olarak işe yaramasında ziyade , güneş paneli nedir, güneş enerjisi nedir gibi soruların cevabını bulmak içindir.İşte tamda bunun için 10w gün..
418,79TL
Vergiler Hariç:348,99TL
 280 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
4.644,78TL
Vergiler Hariç:3.870,65TL
Marka: QTECH
25 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &nb..
799,51TL
Vergiler Hariç:666,26TL
Marka: QTECH
200 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &n..
3.845,27TL
Vergiler Hariç:3.204,39TL
Marka: QTECH
ÖZELLİKLERANMA GÜÇWatt200AYARLANABİLİR VOLTAJ ARALIĞIVolt24AĞIRLIKKilogram11,90MODEL:200 Watt Güneş PaneliAĞIRLIK:11.00kgBOYUTLAR:1,510.00cm X 680.00cm X 30.00cmSKU:SMR/200W/PN/21200..
4.568,64TL
Vergiler Hariç:3.807,20TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 29 (2 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.