Menu
Sepetim

MC4 KONNEKTÖR

MC4 Bağlayıcı nedir ?

Güneş Paneli Kabloları bağlantıları için MC4 konnektörlerine ihtiyacımız var.

MC4 Klemensler piyasada Mc4 klemens, güneş enerjisi paneli prizi, güneş paneli jakı, mc4 bağlantı klemensi, güneş paneli klemensi, ges konnektörü veya güneş enerjisi kablo birleştirme aparatı olarak çeşitli isimlere sahiptir. Farklı türde güneş paneli konektörleri MC4 konektörü vardır. Aşağıda çeşitleri inceleyelim.

Solar Mc4 Konnektör Seti - tekli bağlantı - 1 dişi 1 erkek

Solar Y Branşman Paralel Klemens Seti- 2-Telli Bağlantı- 1 dişi 1 erkek

Solar T Branşman Paralel Klemens Seti - 3 Pinli Bağlantı - 1 dişi 1 erkek

Solar Mc4 Bağlantı Seti

Solar Y Şube Paralel Konnektörü

Solar Mc4 Çoklu İletişim

MC4 Konnektörleri Nasıl Monte Edilir?

1. İlk olarak solar kablonun ucu ortalama 10 mm uzunluğunda açılır. Bunu yaparken kablonun iletken kısımlar olan üç kısmının zarar görmemesi gerekir. Bu işleme kablo sıyırma denir. Kablo sıyırma için özel aletler satılmaktadır. Piyasadaki birçok markadan kablo sıyırma aletleri satın alabilirsiniz.

2. Konnektörlerin içinde iletimi sağlayan pinler vardır. Pimi solar kabloya monte etmemiz gerekiyor. Bu işlem için bağlayıcı pense aracı kullanılır. Piyasada bulunan birçok markadan bağlayıcı pense aletleri satın alabilirsiniz.

3. MC4 Pinini solar kabloya monte ettikten sonra pin kablosunu konnektöre doğru itiyoruz. Bu süreçte “klik” sesi duyduğunuzda doğru yapmışsınız yani pin konnektöre doğru yerleştirilmiş demektir.

4. Tüm işlemler bittikten sonra rakorumuzu rakor sıkma anahtarı ile sıkıyoruz. Bunun amacı su ve nem yalıtımı sağlamaktır.

MC4 Konnektörü Sisteme Nasıl Bağlanır?

Solar Mc4 konnektör tekli bağlantı seti ve Solar Y şube paralel konnektör 2 bağlantı seti için lütfen örnek kurulum şemasına bakın.

Solar Mc4 Konektörü Nasıl Bağlanır

Solar T branşman paralel konnektörü 3 bağlantı seti için lütfen örnek kurulum şemasına bakın.

MC4 konnektörünün nasıl monte edildiği sistem için çok önemlidir. Mc4 konektörünü aldıktan sonra, düzgün bir şekilde monte etmek gerekir.

Solar kablonuzun kaç mm olduğunu bilmeniz gerekir. Bu kablolar 4mm, 6mm, 10mm gibi çaplarda üretilmektedir. Solar kablonuzun çapını ürünü satın aldığınız firmadan veya kablodan öğrenebilirsiniz.

MC4 Konektörü İle Ortaya Çıkabilecek Tehlikeler / Arızalar Nelerdir ?

Kalitesiz MC4, uzun vadede sizin için tehlike yaratabilir. Yüksek sıcaklıklarda konektörler yapışabilir ve elektrik iletimini kesebilir. Konnektörler UV ışınlarının etkisi altında dağılmaya başlayabilir. Montaj hatalarından dolayı oluşabilecek gevşek solar kablo/pim bağlantısı, solar kablonun yerinden çıkması, elektrik çarpması, ısınma ve bunun sonucunda yangın riskine neden olabilir.

Solar MC4 Konnektör Fiyatı Nedir ?

MC4 konnektör fiyatları kalitesi ile doğru orantılı olarak değişkenlik göstermektedir. GES saha kurulumlarında kullanılan klemens fiyatları ile şebekeden bağımsız elektrik üretim sistemlerinde kullanılan solar klemens fiyatları değişiklik göstermektedir.

MC4 Konnektör Sıkma Pensesi Seti

Kablo Sıyırma Bağlantı Pensesi

Solar Kablo - Güneş Enerjisi Kablosu Nedir?

Güneş enerjisi üretim sistemlerinde montaj bağlantı elemanları seçimi dikkatli yapılmalıdır. Kaliteli güneş paneli konnektörü ve kaliteli güneş enerjisi kablosu kullanmak sistemden verim alabilmek için çok önemlidir.

Güneş kabloları; Güneş Paneli Kablosu, Güneş Enerjisi Kablosu, Pv1 F Kablosu, Fotovoltaik Kablo, DC Solar Kablosu olarak da bilinmektedir. Güneş enerjisinden elektrik üreten sistemlerde kullanılan özel kablolara güneş kabloları denir. Güneş kablosu , güneş panellerinin ürettiği enerjiyi eviriciye (invertör) iletir.

Solar Kablo Nerelerde Kullanılır?

Solar kablolar güneş enerjisi üretim sistemlerinde kullanılmaktadır. Solar Paneller ile Solar Inverter arasında enerji iletimini sağlar .

Güneş Enerji Paneli Kablo Seçimi Nasıl Yapılır?

Solar Panel Solar Kablo seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır .

•Solar kablolar aşırı sıcak ve soğuğa dayanıklı olmalıdır.

•Solar kablolar yangın riskine dayanıklı olmalıdır.

•Solar kablolar mekanik etkilere dayanıklı olmalıdır.

•Solar kabloların standart uygunluk raporları olmalıdır. ( EN 60364-7-712 gibi)

Solar Kablo Yapısı 

Solar Kablo Fiyatları? Solar PV Kablo Fiyatları Nedir?

Solar kablo fiyatları ürün kalitesine göre değişmektedir. Solar kablolar metre bazında fiyatlandırılmalıdır. Solar kabloların iç çaplarına göre çeşitlenmektedir. Güneş paneli çeşitleri de fiyatlandırmayı değiştiriyor. Güneş paneli kablo fiyatlarını öğrenmek için sitemizi inceleyiniz.

6mm Solar Kablo Fiyatları?

Solar Kablolar çaplarına göre tiplere ayrılmaktadır. Güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde en çok kullanılan güneş kablosu 6mm'dir. 6mm solar kablo fiyatları için lütfen web sitemizi inceleyiniz.

Kırmızı Solar Kablo ile Siyah Solar Kablo Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kırmızı Solar Kablo ile Siyah Solar Kablo arasında fark yoktur. Montaj kolaylığı için renkli olarak üretilmiştir.

Kırmızı Solar Kablo

Siyah Solar Kablo

Solar Kablo Kaç mm Olmalıdır?

2mm, 4mm, 6mm ve 10mm olarak farklı solar kablo çeşitleri bulunmaktadır. Solar kablo, kuracağınız solar sisteme göre seçilmelidir. Güneş enerjisi sistemi amperajına ve sistem mesafesine bağlı olarak 4 mm solar kablo, 6 mm solar kablo ve 10 mm solar kablo kullanılabilmektedir.

Solar Kablo Yerine Normal Kablo (DC Kablosu Yerine AC Kablosu) Kullanılır mı?

Solar kablo yerine normal kablo yani DC kablo yerine AC kablo kullanılmamalıdır. Kullanılırsa verim düşer, sistemin ömrü azalır, yangın çıkma riski vardır.

AC Solar Kablo ile DC Solar Kablo Arasındaki Fark Nedir?

AC Alternatif akımdır ve DC doğru akımdır. AC'de akım şiddeti yön ve zamana bağlı olarak değişirken, DC'de akım şiddeti hep aynı yönde ve sabittir.

MC4 TEKLİ KONNEKTÖR MC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır. Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır. Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanma..
51,92TL
Vergiler Hariç:43,26TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar..
224,97TL
Vergiler Hariç:187,48TL
MC4 ÇİFTLİ PARALEL KONNEKTÖRMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanm..
190,36TL
Vergiler Hariç:158,63TL
Mc4 3 Lü Paralel KonnektörMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanmak..
346,11TL
Vergiler Hariç:288,42TL
MC4 Konnektör Sıkma Pensesi SetiMC4 Sıkma Pensesi İle Yapabileceklerimiz Neler Diye Soruyorsak Eğer Sizlere Yardımcı Olmaya Çalışalım;Güneş Enerjisi Kurulumunda Panelleri Birbirine Bağlamak İçin Kullanılan MC4 Konnektörleri Mc4 Sıkma Pensesi Takımı İle Kolayca Kabloları Açıp Kolay Bir Şekilde MC..
2.682,34TL
Vergiler Hariç:2.235,29TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa Dikey Veya Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile bir..
11.110,09TL
Vergiler Hariç:9.258,41TL
Açı Ayarlı Tek Panelli Sehpa Dikey Ya Da Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ..
3.495,70TL
Vergiler Hariç:2.913,08TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel orta kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte orta kelepçe diğer adı klemp yada orta tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeyi sadece ve sadec..
103,83TL
Vergiler Hariç:86,53TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel kenar kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte kenar kelepçe diğer adı klemp yada kenar tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçeyi sadece ve ..
103,83TL
Vergiler Hariç:86,53TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe 8 Cm-9,00 20 Cm-15,0019 Cm Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeleri Nerede Kullandığımızı Biliyor muyuz ? Peki Öğrenmek İster miyiz ?Hadi Hep Birlikte Orta Kelepçe Diğer Adı Klemp Yada Orta Tutturucu Olan Bu Aparatı Tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeyi Sad..
138,44TL
Vergiler Hariç:115,37TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 1x8 2 Kw Dikey Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile ..
20.455,03TL
Vergiler Hariç:17.045,86TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe 8 Cm-8,00 20 Cm 13,00Cam cama panellerin montajında kullanmak üzere Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Olarak üretiliştir.Diğer çerçeveli monokristal güneş paneli ve polikristal güneş panellerinde kullanılamaz.Cam cama güneş panellerinde tutturucu kenar kelepçe ola..
138,44TL
Vergiler Hariç:115,37TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 2x2 1 Kw Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birli..
11.802,31TL
Vergiler Hariç:9.835,26TL
Çelik Ayak Üzeri Alüminyum Raylı 2x5 Dikey Dizilim..
13.878,96TL
Vergiler Hariç:11.565,80TL
Kiremit Çatı 1X8 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile..
9.033,44TL
Vergiler Hariç:7.527,87TL
Kiremit Çatı 2X4 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birlikte alına..
9.725,66TL
Vergiler Hariç:8.104,71TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Açıklama ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal ..
449,94TL
Vergiler Hariç:374,95TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 m..
899,88TL
Vergiler Hariç:749,90TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm..
224,97TL
Vergiler Hariç:187,48TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Açıklama ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal ..
449,94TL
Vergiler Hariç:374,95TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm sola..
899,88TL
Vergiler Hariç:749,90TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar ..
4.499,41TL
Vergiler Hariç:3.749,51TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 Metre Siyah Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumlu..
4.499,41TL
Vergiler Hariç:3.749,51TL
Marka: Dayson
Dayson Extra Poliüratan Silikon MastikTek komponentli, hava nemi ile kürleşen, poliüretan esaslı bir sızdırmazlık malzemesidir.Tek bileşenlidir.Tabanca ile kolay uygulanır.Boyanabilir, hiçbir hacim değişikliğine uğramaz.Hava şartlarına ve suya dayanıklıdır.Daimi elastikiyetini korur.Üstün yapışma sa..
538,20TL
Vergiler Hariç:448,50TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 25 (2 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.