Menu
Sepetim

Lityum Solar Akü Sistemleri

LiFePO4 Solar Akü Nedir ?


Lityum demir fosfat hücreleri, ağırlığın bir kısmında kurşun asitten daha fazla hücre yoğunluğuna sahiptir. Öte yandan, lityum iyonundan daha az hücre yoğunluğuna sahiptirler. Bu onları daha az uçucu ve kullanımı daha güvenli hale getirir. 

Bireysel LiFePO4 hücreleri, yaklaşık 3,2 V veya 3,3 V nominal gerilime sahiptir. Bir pil paketi yapmak için seri olarak birden fazla hücre kullanılır. Dört LiFePO4 hücresinin seri olarak kullanılması, tamamen şarj olduğunda 12,8-14,2 voltluk bir paket verir. Bu, LiFePO4 hücrelerinin kurşun asit pillerin dört katı kapasiteye sahip olması dışında geleneksel bir kurşun aside en yakın olanıdır.

Lityum-iyon hücrelerle aynı yoğunluğa ulaşmak için LiFePO4 hücreleri, paketin kapasitesini artırmak üzere paralel olarak istiflenir. Bu nedenle, aynı kapasiteye ulaşmak için paralel olarak daha fazla hücre gerektiğinden, bir lityum iyon paketi ile aynı kapasiteye sahip LiFePO4 pil paketleri daha büyük olacaktır.

Bir LiFePO4 akünün tipik tahmini ömrü 1500-2000 şarj döngüsü veya 10 yıla kadardır. Bir lityum demir fosfat paketi normalde şarjını 350 güne kadar tutacaktır.

lityum-iyon

Lityum-iyon akü, lityum demir fosfattan daha yüksek hücre yoğunluğuna sahiptir, bu nedenle aynı kapasiteyi elde etmek için daha az hücre kullanılabilir. Ancak daha yüksek hücre yoğunlukları, daha fazla oynaklıktan ödün verir.

Bireysel Lityum-iyon akü genellikle 3,6 V veya 3,7 V nominal gerilime sahiptir. Bir pil paketi yapmak için seri olarak birden çok hücre kullanılır. Lityum demir fosfatta olduğu gibi, paketin kapasitesini artırmak için Lityum-iyon hücreler paralel olarak istiflenebilir.

12 V'luk bir güç paketi için, kapalı bir kurşun asit pilin nominal voltajına en yakın olan 12,6 V'luk bir seri halinde üç lityum-iyon pil yerleştirilir.

Bir Lityum-iyon pilin tipik tahmini ömrü 300 ila 500 şarj döngüsü veya iki ila üç yıldır. Bir Lityum-iyon paketi, şarjını tipik olarak 300 güne kadar tutacaktır.

LiFePO4 ve lityum-iyon hücrelerini şarj etmek çok benzer. Güneş pillerinden şarj ederken, öncelikle akü yönetim sistemini (BMS) besleyen voltajı ve akımı düzenlemek için bir şarj kontrolörü kullanılır. BMS, aşırı voltaj koruması, düşük voltaj koruması, kısa devre koruması ve yük dengeleme sağlamak için kullanılır.
Yüksek kalite, yüksek verim, en ekonomik fiyat!Megacell Aküler 100% Yerli BMS teknolojisi ile seri ve paralel bağlanabilen tek LifePo4 akülerdir.Bütün ürünler yeni tarihlidir. Orijinal Ambalajında sıfır ürünlerdir. Ömür beklentisi 10 Yıl olup, 2 Yıl garantilidir.Siparişiniz&..
12.632,97TL
Vergiler Hariç:10.527,48TL
Yüksek kalite, yüksek verim, en ekonomik fiyat!Megacell Aküler 100% Yerli BMS teknolojisi ile seri ve paralel bağlanabilen tek LifePo4 akülerdir.Bütün ürünler yeni tarihlidir. Orijinal Ambalajında sıfır ürünlerdir. Ömür beklentisi 10 Yıl olup, 2 Yıl garantilidir.Siparişiniz&..
19.035,98TL
Vergiler Hariç:15.863,32TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.